БЪРЗО ТЪРСЕНЕ

ВИДЕО

АНКЕТА

Искате ли парламент 49 да излъчи кабинет?

Отминали анкети »

ИЗБРАНО ОТ АВТОРА

05 август 2016, 18:20 Видяно: 2135

Откриха уникален мост в Китай

Изпрати FB
Размер на шрифта: + -


Снимка: 1 от 8


 


В югоизточната китайска провинция Хунан откриха изцяло стъклен мост, под който има 300-метрова пропаст. Това е един от най-високите мостове в света, разположен над каниона Чжанцзяцзе. Дължината му е 430 метра, а широчината 6 метра.


Последната – 100-метрова част от пътеката, пусната в експлоатация в началото на седмицата, има 99 завоя. Поради това и мнозина от престрашилите се да минат по новото съоръжение се държат здраво за парапетите. Смелите туристи са възнаградени със страхотна гледка към околностите на Хунан.


Мостът е дело на израелския архитект Хаим Дотън. Строителството му е започнало през 2014 г. Оборудван е с платформа за бънджи скокове. По план мостът трябваше да бъде открит през месец май 2016 г., но обилните валежи забавиха изграждането му.


 Изображение 2


Изображение 3


Изображение 4


Изображение 5


Изображение 6


Изображение 7


Изображение 8


Fakti.bg

Сподели:

Share to Facebook


Нагоре

0 Коментара | Коментирай

Публикуване на коментар

За да коментирате тази новина, трябва да влезете в сайта с Вашето потребителско име и парола.


Facebook коментари

Реклама

Социални мрежи: Facebook

Навигация в сайта: Каталог | Новини | Избрано от автора | Медия | Снимка на седмицата | Тема на седмицата | Проекти | Малки обяви

STROEJI.BG: Условия за ползване | За реклама | Контакти

Copyright © 2011-2025 ЕВРОМАРК 2011. Всички права запазени.

Stroeji.bg on Facebook